google.com, pub-7727612453938498, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Başvuru İşlemleri Tamamlandıktan Sonra Aday Bilgi Değişiklikleri

Başvuru İşlemleri Tamamlandıktan Sonra Aday Bilgi Değişiklikleri

2009-04-24 14:28:00
KİMLİK BİLGİLERİ’ni değiştirmek isteyen adaylar Sınava başvurduktan sonra kimlik bilgilerinde değişiklik olan adaylar, bu değişikliği önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) yaptırmalıdırlar. Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) değişiklik yapıldıktan sonra, bu değişiklikleri ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresini kullanıp ÖSYM’ye bildireceklerdir.

ÖĞRENİM BİLGİLERİ’ni değiştirmek isteyen adaylar Başvurudan sonra, mezun olunan program/alan bilgilerinde yanlışlık ya da değişiklik olan adaylar bu isteklerini belirten dilekçelerine mezuniyet bilgilerini gösterir diploma veya benzeri onaylı belgelerinin bir suretini de ekleyerek en geç 10 Temmuz 2009 tarihine kadar Merkezimize ulaştırmalıdırlar. Süresi içerisinde Merkezimize ulaşmayan veya ekinde söz konusu belge bulunmayan dilekçeler ile “mezuniyet tarihi” ve “mezun olunan üniversite” bilgilerinin değişikliğine ilişkin dilekçeler işleme alınmayacaktır.

10 Temmuz 2009 tarihinden sonra mezuniyet bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen adayların, bu istekleri kabul edilmez. Bu durumdaki adayların, mezuniyet bilgilerini gösterir resmi belgeyi atanmak üzere başvuracakları kurum ya da kuruluşa ibraz etmeleri gerekmektedir.

SINAVA İLİŞKİN BİLGİLERİ’ni değiştirmek isteyen adaylar Başvurudan sonra sınava ilişkin bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, bu değişiklikleri ÖSYM’nin belirleyeceği bir tarihe kadar, http://ais.osym.gov.tr internet adresinden kendileri yapabileceklerdir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ’ni değiştirmek isteyen adaylar Başvurudan sonra iletişim bilgilerini değiştirmek isteyen adaylar, bu değişiklikleri ÖSYM’nin belirleyeceği bir tarihe kadar, http://ais.osym.gov.tr internet adresinden kendileri yapabileceklerdir.

740
0
0
Yorum Yaz
google.com, pub-7727612453938498, DIRECT, f08c47fec0942fa0